Září rozdá nové komunální karty

V minulém čísle Odrazu bylo oficiálně oznámeno střídání lídrů v TOP 09, dále obvyklá kandidatura místního STANu (SAKURA), kterou oznámil pan Novotný, a dozvěděli jsme se i o plánovaném vstupu další občanské platformy do kolbiště roztocké komunální politiky. My (ODSka) jsme již v květnu referovali o našem záměru kandidovat spolu s KDU-ČSL a rovněž s novým lídrem – Simonou Mádlovou, starostkou místních dobrovolných hasičů.

Dovolte mně jen pár slov, kterými se pokusím změnu vysvětlit, protože jsem osobně vedl kandidátku ODS do posledních třech komunálních voleb. Důvodů je několik. Když pominu očekávané narození třetího potomka, které se pravděpodobně bude krýt s volební kampaní, tak tím hlavním důvodem je fakt, že od 90. let ODS v Roztokách sice kandiduje, ale nikdy neměla lídra, který by měl zároveň opravdovou ambici a čas usednout v případě volebního úspěchu na nějakou uvolněnou funkci místostarosty nebo starosty. Tohle vnímám jako dlouhodobý dluh vůči voličům a chtěl jsem jej zkusit napravit a ukázat, kdo tu ambici aktuálně v ODS má. Proto Simona Mádlová zaujala první místo kandidátky a hned druhé za ní Jarda Huk, bývalý místostarosta, který mě stejně obvykle přeskočil preferenčními hlasy. Neznamená to ovšem, že bych na Roztoky a pravicovou politiku rezignoval, naopak. Kandiduji a zůstávám předsedou místního sdružení ODS a tenhle krok jsem udělal právě proto, abychom mohli volby vyhrát a ukázat občanům, jak to vypadá, když se věci dělají opravdu dobře.

Ať už ale volby dopadnou v září jakkoliv, budou určitě zajímavé a místní komunální politika se změní. Doufám, že k lepšímu.

Roman Jandík
Předseda ODS Roztoky