Zrušíme zákaz sekání trávy o nedělích a svátcích a další nesmyslná omezení

Každé omezení nebo zákaz je dobré zdůvodnit. Nejlépe tak, že se to děje v zájmu někoho. Kdysi se přikazovalo v zájmu pracujícího lidu, dnes se omezuje třeba proto, abychom aspoň v něčem dohnali západní země. Západoevropské regulátory a sociální inženýry.

Z Roztok nechceme udělat půlnoční království - sterilní a bez života

V našem městě se tak postupně dostal na zakázanou listinu podomní prodej, hazard a nakonec i kravál. Bohužel „nulová tolerance k hazardu“ je pokrytecká nálepka pro zákaz herních automatů, který problém gamblerů jen zametá pod koberec a řeší ho stejně účinně, jako kdyby někdo vyhlásil nulovou toleranci k alkoholu a zakázal rum a becherovku. Účinně jen snižuje příjmy města. A „večerní klid“ od 20 do 22 hodin pouze šikanuje ty, kteří v létě se starají o své pozemky a nemovitosti a právě večer se v horkých letních dnech dostanou k práci.

Taková omezení odmítáme. Na podomní prodej stačí zdravý selský rozum, na gamblerství jen dobrá výchova, prevence a kontrola, aby se k automatům nedostali ti, kteří tam nepatří, a řešením rozumného používání sekaček, elektrických pil a jiných nástrojů jsou tolerantní sousedské vztahy. Udavače podporovat nebudeme.