Prosadíme chytrá protipovodňová opatření

Roztoky jsou ohroženy především vodou z Vltavy, podceňovat však nesmíme ani Únětický a Žalovský potok. Chceme zrevidovat povodňové mapy a navrhnout taková protipovodňová opatření, která budou skutečně funkční – jedná se zejména o otázku, kam s Únětickým potokem při povodní?! Lze nebo nelze zahradit celé Tiché údolí? Některá předložená opatření byla podle našeho názoru i podle názoru vodařů technicky nefunkční a dovolíme si říct, že pro obyvatelé Tichého údolí až nebezpečná.

Podpoříme pouze funkční a bezpečná protipovodňová opatření.

Návrhy, které jsme měli k dispozici, totiž vůbec neřešily stav, když by byl kromě Vltavy rozvodněn i Únětický potok, což je při deštivém počasí jaksi velmi pravděpodobné. Odborníci, se kterými jsme to prozatím diskutovali, na to mají obdobný názor.

Chceme komplexně řešit dešťovou kanalizaci v lokalitě Na Panenské, Dubečnici a v oblasti Žalovského potoka.

Velmi potřebné je vyřešit i stále více problematické odvodnění Dubečnice a lokality Na Panenské. Neexistence dešťové kanalizace v této lokalitě ohrožuje obyvatele této lokality i pod ní ležící údolí Žalovského potoka, jehož tok je rovněž potřeba zklidnit. Je potřeba donutit kraj, aby zrekonstruoval průtah městem a vybudoval dešťovou kanalizaci v této lokalitě.